فهرست بها سال 1400 اکسل + پی دی اف رایگان

بازدید: 1135 بازدید

با سلام و احترام خدمت تمامی مهندسین عزیز ، فهرست بها هر ساله در حال آپدیت می باشند ، و پس از سال تحویل و در ماه فروردین فهرست بها 1400 + اکسل فهرست بها 1400 در سایت کینگ نوین منتشر شد.

فهرست بها سال 1400 به صورت کاملا رایگان می باشد ، اما فرمت اکسل شامل هزینه می باشد ، که در ماه های ابتدایی سال بلافاصله بعد از منتشر شدن از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور توسط مهندسین و گروه های مختلف برای مهندسین به صورت اکسل هم تولید می شود، تا انواع نرم افزار ها برای متره کردن مورد کاربرد است.

پس از منتشر شدن از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور ، ما هم فایل اکسل رو سریعا تولید خواهیم کرد و در همین صفحه از سایت لینک های دانلود را قرار خواهیم داد.

فایل اکسل تمامی فهرست بها 1400 آماده و منتشر شد و در ادامه با کلیک بر روی هر دکمه وارد صفحه مورد نظر خواهید شد.

فهرست بها سال 1400

با کلیک بر روی هر کدام از دکمه های می توانید فایل اکسل و پی دی اف فهرست بها 1400 را دانلود کنید.

تاسیسات مکانیکی
تاسیسات برقی
راه، راه‌آهن و باند فرودگاه
راهداری
نگهداری، تعمیر روسازی و ابنیه خطوط راه‌آهن
ترمیم و بازسازی نوار حفاری در معابر
خطوط انتقال آب
شبکه توزیع آب
چاه
آبیاری و زهکشی
سد سازی
شبکه جمع‌آوری و انتقال فاضلاب
انتقال و توزیع آب روستایی
ساخت و ترمیم قنات
بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آب شرب
آبیاری تحت فشار
آبخیزداری و منابع طبیعی

تهیه، تدوین و ابلاغ فهرست بها واحد پایه در رشته هاي مختلف جزو مسئولیتهایی بوده است که از زمان تشکیل سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد ماده 23قانون برنامه و بودجه )مصوب(1351/12/15و نظام فنی و اجرایی کشور )مصور (1385/04/20به منظور ایجاد هماهنگی و یکنواختی دربرآورد هزینه هاي اجراي پروژه هاي توسعهاي کشور انجام میشود. این فهرست بها از نوع گروه اول )لازمالاجرا( بوده و به دستگاه هاي اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ میشود. اولین فهرستبهاي واحد پایه در سال 1355 ابلاغ گردید و از آن پس هرساله مورد بازنگري، به هنگام سازي، و اصلاح قرار گرفته است.

اینک در آغاز سال نو و با ابلاغ فهرستهاي واحد پایه سال ،1400 گامی در جهت تکوین نظام فنی و اجرایی یکپارچه کشور و در راستاي آرمانهاي توسعه پایدار تحقق یافته است.